Kişisel Bloguma hoş geldiniz

Kısaca kendimden bahsedeyim, 87’nin Agustos ayında Erzurum’un Aşkale ilçesinde doğmuşum. Ailemin Rize’ye yerleşme kararıyla 1 yaşından beri Rizede yaşamaktayım.

İlköğretimi büyüdüğüm yer olan Tophane Mahallesindeki İstiklal İlköğretim Okulunda tamamladım.Ardından Tevfik İleri Endrüstri Meslek Lisesi’nde Elektrik Bölümünde okuyup ardından üniversite için Elazığın yolunu tuttum ve Fırat üniversitesi Elektirk Öğretmenliğini Bitirdim.

Tarihler 4 Şubat 2014 yılını gösterdiğinde ise hayatımı  Reyhan hanımla birleştirdim ve bir oğlum var  ikisinide çok seviyorum destekleri için teşekkürler.

Çocukluğumda çıkmadığım atari salonlarının ardından 2000’li yıllarda ülkemizde internetin yaygınlaşmasıyla beraber kendimi bilgisayar başında buldum format cd’si aramayla gecen günlerin,yap-boza çevirdiğim bilgisayarım sayesinde bilgisayar konusunda çeşitli bilgiler edindim.

 

2007 yılında ise arkadaşlarımla beraber ilk web maceram olan giriver.com adlı siteyi kurdum ve 2012 yılına kadar bu site ile ilgilendim,üniveristedeki yoğunluk ve derslerin zorluğu nedeniyle web macerama ara verdim ve kendimi yazılım konusunda geliştirmek için yoğun çaba sarfettim,gerek okuldan özellikle bilgisayar öğrencilerinin ödevlerimi yaptığımda bilgisayar konusunda özellikle web konusunda uzmanlaşma kararı aldım ve yaklaşık 11 yıldır web teknolojilerini takip ediyorum.

 

Kullandığım Teknolojiler
Web tasarımın ana gövdesi olan Front-End kısmında Html,Css ve JavaScript dillerini kullanıyor ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum ayrıca bir Css framework’u olan Bootsrap ve JavaScript framework’u olan Jquery ile ilgileniyor ve aktif olarak kullanıyorum.

Web programlama Kısmında Back-End tarafında ise ağırlıklı olarak PHP olmak üzere Python framework’u olan Django kullanıyorum.

İçerik Yönetim Sistemleri konusunda önceliğim WordPress olmak üzere Joomla kullanmaktayım,Wordpress ile çalışmamın sebebi geniş kullanım alanı,kullanıcı dostu arayüz ve güvenlik seviyesidir.

Forum Sistemlerinde vBulletin,Mybb,SMF,Xenforo ve phpBB kullanmaktayim.

İlgi Alanlarım
Çocukluk yıllarımdan beri kitap okuyorum ve kitap kadar güçlü hiçbirşey görmedim bu büyük gücün farkında oldugum için kendimi şanslı hissediyorum.
Sinemaya olan ilgim üst seviyededir Tarihi ,Gerilim ,Komedi ve özellikle Süper Kahraman filmlerine tamamen hakimim diyebilirim Marvel Ve DC’ye olan hayranlığım saplantı boyutundadır bir insan nefessiz 100 süper kahraman sayabilir m? ben sayıyorum 🙂 ve tabiki takip ettiğim diziler var bunlarda genelde yapancı diziler oluyor şu anda The Flash,Jessica Jones,Daredevil,Luke Cage,İron First,Agent Of Shild,Arrow,Super Girl,Legent Of Tomorrow vs. bu liste böyle  uzayıp gider.

Bu blogta temel amacım bilgilerimi paylaşmak ve kendime online not defteri tutmak gibi birşey yani hem kendime hem size Web Master hizmetleri için İletisim sayfasını referanslar için Referanslar sayfasına bakabilirsiniz sorularınız için e-posta hesabıma e-mail veya sosyal medya hesaplarım aracılığıylada bana ulaşabilirsiniz.
Hak edenlere Sevgiler…

“Hesap yapanların dostları yoktur, sadece hesaplarına uyan tanıdıkları vardır.”

Ömer Aktaş.