Benoni – Knut Hamsun Güzel Bir Behçet Necatigil Çevirisi

 • Yazar:Ömer Aktaş
 • Tarih:05 Nisan 2018
 • Saat:22:49
 • Görüntülenme:934

 • Knut Hamsun’un  Benoni adlı eserini ismail arkadaşımın önerisiyle okudum güzel bir kitaptı 1908 yani tam 110 yıl önce yazılmış bir kitap,kitap Norveçte bir kasabada geçen güzel bir aşk hikayesi ,okuyucuyu sıkmadan öyle güzel sade bir dille çevirmişki Behçet Necatigil kitap resmen akıp gidiyor,Rosa’ya aşık olan benoni ve kayyumun oğlu hukukçu genç artensen arasında geçen olayları anlatıyor.

   

  Kitabın eski bir baskısını okuduğum için gerçekten kendimi şanslı hissediyorum.Bu arada Rosa bir rahibin kızı benoni , Rosa ile nişanlanınca bir  piyano ugruna yaptıkları ve başına gelenler  günümüz erkeklerine ders olsun.

  Okumayanlar için tavsiye edebileceğim bu kitapta kasabanın büyük zenginlerinden hatta en zengini olan  olan mark gerçekten çok değişik kafa yapısında bir karakter olmuş okuyanlar anladı.

  Bu arada Knut Hamsun ile ilgili eğer Açlık adlı  eserini okumadıysanız okuyun derim.

   


  Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

  Ömer Aktaş Hakkında
  Çocukluğum mahallede top oynayarak ve Atari Salonlarında oyun oynayarak geçti 2000'li yıllarla internet ile tanışmam ile faklı bir dünyaya adım attım bilgisayarı oyun oynamak ve basit video editlemeleri ile uğraşırken 2007 yılında giriver.com ile web dünyasına adım attım şu anda web master olarak hayatına devam ediyorum,Hayat Boyu Öğrenciyim....

  Makale hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?